2 Niedziela Adwentu
10.12. AD 2017

W adwentowym czuwaniu dziękujemy dzisiaj dobremu Bogu za dar i orędownictwo Świętego Józefa - Strażnika Skarbów- Opiekuna Pana Jezusa, Oblubieńca Matki Bożej który jest wzorem dla wszystkich mężów i ojców.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

* śr.: Świętej Łucji, dziewicy i męczennicy.

* czw.: Świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła.

Solenizantom, wśród nich nasza pani Aleksandra której dziękujemy za trud pracy na naszej plebanii, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. Intencje Mszalne- są w gablocie i na stronie internetowej www.parafisd.pl (odczytać).

3.Bóg Zapłać wszystkim pomocnikom Świętego Mikołaja – prezentów wystarczyło dla wszystkich. Zrobiliśmy ok.200 „bogatych paczek”. Obdarowaliśmy również naszych przedszkolaków. Dziękujemy wszystkim którzy wsparli „ Szlachetną Paczkę”- zebraliśmy potrzebne produkty oraz 2046 zł. za które zakupiliśmy to co było potrzebne. Paczka została dostarczona- radość była bardzo wielka. Bóg Zapłać.

4. To też nasza dobra Parafialna tradycja – w przyszłą niedzielę 17.12.2017 Rada Rodziców naszej szkoły organizuje Kiermasz Świąteczny przy naszym Kościele. Będą stroiki, ozdoby choinkowe, wypieki i itp. Wszystko wykonane ręcznie a nie „ sklepowa tandeta”. Całość dochodu zostanie przeznaczona na doposażenie naszego ZSO w Szarowie. Drodzy parafianie – warto i trzeba wspomagać nasze dzieci.

5. Poświęcone Opłatki można odebrać w zakrystii u naszego p. Kościelnego. Świece Caritas stanowią wsparcie dla chorych dzieci. Bóg Zapłać.

6. W czwartek tj.14.12.2017 po Roratach o godz. 18.15 na plebanii spotkanie robocze naszej Rady Parafialnej. Zapraszam b. serdecznie a wszystkich proszę o mądre podpowiedzi, sugestie vel interpelacje.

7.Dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Szarowa z ul. Piaskowej z Rodzin: Szostak Andrzej, Włodek Jan, Iwański Mirosław, Włodek Marcin, Dudziński Maciej, Szewczyk Irena, Tacik Kazimierz, Ordyk Damian, Kinastowska Irena, Marzec Stanisław, Kuzaj Adam, Nebelska Dorota, Wilczyński Mateusz.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Zapraszamy na Roraty, dzieciom przypominamy o adwentowej układance, odważnie realizujmy postanowienia i budujmy zgodę aby z czystym i radosnym sercem zasiąść do Wigilijnego stołu. A jeszcze dzisiaj nasi Strażacy z OSP Szarów i Dąbrowa odwiedzą nas z życzeniami i strażackim kalendarzem. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz

AKTUALNOŚCI: