2 Niedziela Wielkiego Postu
18. 03. AD 2019

Ogłoszenia Parafialne : 2 Niedziela Wielkiego Postu, 17.03. AD 2019 Na wspólnej modlitwie u Pana Jezusa dziękujmy dzisiaj za dar naszego życia i z ufnością podejmujmy dzieła pokutne przeżywając tegoroczny Wielki Post.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: dzisiaj Świętego Patryka, biskupa.
*wt.: Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP.
*pt.: Liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II- Patrona Rodzin. Modlimy się za nasze Rodziny. Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. Intencje Mszalne – są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl(odczytać).

3. Zasadnicza praca przy budowie parkingu została zakończona. Imponujące tempo i profesjonalizm Firmy która to wykonała. Bóg Zapłać ! Mamy parking na miarę czasu i potrzeb! Możemy korzystać pamiętając i przestrzegając przepisy w ruchu drogowym oraz „techniki parkowania” w wyznaczonych miejscach. Kolejny etap to : montaż oświetlenia na całości parkingu wraz z monitoringiem, montaż nowych stojaków na rowery(stare są na parkingu od strony północnej i z nich korzystajmy ), prace przy zagospodarowaniu zieleni: trawa, krzewy i drzewa oraz „znaki wiary”. W trakcie realizacji jest projekt posadowienia kontenerów na śmieci – proszę o jeszcze chwilę cierpliwości i zabieranie „swoich ”śmieci do domu. Ufam że w tym tygodniu ten problem rozwiążemy pozytywnie. Uroczyste, symboliczne otwarcie i poświęcenie parkingu będzie miało miejsce gdy wszystkie prace zostaną zamknięta w 100%.

4. Wobec informacji potwierdzonych przez naszą Policję i nie tylko apelujemy o wielka rozwagę i czujność nie tylko Seniorów i mieszkających samotnie : „podejrzani ludzie” kręcą się po naszej Parafii i pukają do naszych drzwi. Bądźmy ostrożni !

5.Dziękujemy za troskę i sprzątanie naszego Kościoła i ofiarę. Na sobotę prosimy parafian z Dąbrowy z ul. Flasińskiego z Rodzin: Marian Pogorzelec, Jacek Kubicz, Marcin Pogorzelec, Szewczyk Tomasz, Szewczyk Agnieszka, Sowiński Tadeusz, Górecka Małgorzata, Hytroś Ireneusz, Hytroś Szymon, Motak Krzysztof, Golarz Daniel, Bułat Józef, Wrona Alan.

6. „Baranki wielkanocne” dzieło Caritas stanowi w tym roku wsparcie dla ubogich i potrzebujących w naszej Archidiecezji. Ofiara 8zł.( są w Kaplicy MBNP). Bóg Zapłać za pomoc! Droga Krzyżowa z Panem Jezusem w piątek o godz.17.00 i 19.00,nabożeństwo Gorzkich Żali z Matką Bolesną w niedzielę o godz.15.30. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich. Może się uda przynajmniej raz! Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. A jeszcze dzisiaj okazja do spełnienia „obywatelskiej powinności” przy wyborze nowego Sołtysa w naszym

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz
Ksiądz wikariusz Tomasz Plewa