15.09. AD 2019

Zjednoczeni w Duchu Świętym modlimy się dzisiaj za wstawiennictwem Świętego Stanisława BM za naszą Ojczyznę, prosząc o moc wiary, i szacunek dla Krzyża w naszym” Polskim domu”. Pamiętajmy i brońmy tej Prawdy i Świętości : Polska pod Krzyżem stoi!!!

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

*pn.: Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

*śr.: Świętego Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Modlimy się za dobrą młodzież :nadzieję Polski, Kościoła i naszą nadzieję. Młodych: uczących się, pracujących i studentów zapraszamy na wspólną modlitwą o godz.18.00.

*pt. Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła i Towarzyszy.

*sb.: Świętego Mateusza, apostola i ewangelisty.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. Intencje Mszalne są w gablocie vel strona internetowa www.parafiasd.pl (odczytać).

3. W piątek III m-ca tj.20.09.2019 :Godzina Miłosierdzia. O godz.15.00 Koronka do MB, adoracja i zakończenie Błogosławieństwem i uczczeniem Relikwii Świętej Siostry Faustyny o godz.18.00.

4.Bóg Zapłać kochanym przedszkolakom, rodzicom, personelowi, nauczycielom i Dyrekcji przedszkola w Dąbrowie za piękny „Dar Ołtarza” – naczynie liturgiczne –„ lavabo” które jest konieczne przy Tabernaculum. Piękny dar- dziękujemy.

5. Dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i ofiarę. Nowożeńcom za kwiaty. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Szarowa z ul. Polnej i Skotniczej z Rodzin: Sieńko Krzysztof, Młynarz Jan, Młynarz Artur, Sieńko Bartosz, Matiasik Antoni, Matiasik Jakub, Włodarczyk Marian, Kurek Andrzej, Olkuska Alicja, Żurkiewicz Anna, Wrona Martyna , Piszczek Tomasz.

Szczęść Boże wszystkim na dobrą niedzielę i cały tydzień.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz
Ksiądz wikariusz Tomasz Plewa