18.11. AD 2018

Przeżywamy dziś w Kościele II Światowy Dzień Ubogich. To dobra okazja aby dziękować Panu Bogu za dar chleba którego w naszej parafii nikomu nie brakuje, pracę która pozwala realizować swoje plany i marzenia ale również w imię miłości bliźniego wspierać tych którym możemy pomóc gdy są w potrzebie.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: dzisiaj Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki młodzieży żeńskiej KSM.

*pn.: Błogosławionej Salomei, zakonnicy.

*wt.: Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

*śr.: Ofiarowanie N. M. Panny.

*czw.: Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Modlitwą ogarniamy naszą Scholę Effatha , pana Organistę i dziękujemy że swoim śpiewem czynią Liturgię jeszcze piękniejszą.

*sb.: Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. INTENCJE MSZALNE – są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl(odczytać).

3. Drodzy parafianie jak co roku wielka prośba : Święty Mikołaj potrzebuje wsparcia i pomocy aby obdarować nasze kochane dzieci prezentami. Słodycze, gry i zabawy, przybory szkolne, maskotki, owoce i wszystko co może być w paczce(?) można składać na naszej plebanii w ciągu całego tygodnia. Pamiętacie: Święty Mikołaj a nie pajac z… Już dzisiaj mówimy Bóg Zapłać wszystkim pomocnikom.

4. Trudno nie zauważyć !? nasz Kościół jest przygotowany do malowania. Jutro zaczynamy. Prace potrwają ok.3 tygodnie ale harmonogram jest tak ustalony aby nie przeszkodzić w sprawowaniu Liturgii. Prosimy o zrozumienie, modlitwę w tej intencji i wsparcie finansowe wszystkich którzy tego jeszcze nie uczynili. Dobra wola każdej Rodziny i każdego… na miarę swoich możliwości. I za to też dzisiaj dziękujemy. Bóg Zapłać.

5. Dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Szarowa z ul. Podlas z Rodzin: Bajdała Jerzy, Łyszkowicz Artur, Adamczuk Sławomir, Przybycień Tomasz, Sapecki Jacek, Danielewski Krzysztof, Dziedzic Zdzisław, Włodek Andrzej, Słonina Grzegorz, Chrząścik Bronisława.

Wszystkim życzę dobrej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz.

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: