13.08. AD 2017

Z ufnością polecamy Panu Bogu czas naszego odpoczynku i pracy i dziękujemy za każde otrzymane dobro.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu – dzisiaj NMP Kalwaryjskiej. Zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie o godz.18.00.

* pn.: Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika zamordowanego przez nazistów w Oświęcimiu.

* wt.: Uroczystość Wniebowzięcia N.M. Panny. Święto obowiązujące w sumieniu wszystkich katolików. Liturgia Mszy Świętej z obrzędem poświecenia wianków w porządku świątecznym. Uroczysta - Dożynkowa o godz. 11.00 z poświeceniem wieńca i chleba którym zostaniemy obdarowani przez naszych Sołtysów. Bóg Zapłać naszej piekarni „ Janek ” p. Adamowi Dziadurowi za dar tego chleba.

*czw.: Świętego Jacka, prezbitera, patrona naszej krakowskiej archidiecezji.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. Intencje Mszalne- są w gablocie i na stronie internetowej www.parafisd.pl (odczytać).

3. Uczestników kwietniowej pielgrzymki do Rzymu proszę o odebranie w Kancelarii zamówionych Błogosławieństw Ojca Świętego Franciszka.

4. 19.08.2017 tj. sobota o godz.19.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach koncert z okazji 15 rocznicy konsekracji i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Świętego JPII. Koncert dedykowany jest ŚP. Ks. Kardynałowi Franciszkowi Macharskiemu w I rocznice Jego śmierci. Zachęcamy i zapraszamy. A w niedzielę tj.20.08.2017 IV Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik. Szczegółowy program na plakacie a gablocie. Zachęcamy i zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania.

5. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła i ofiarę a nowożeńcom za piękne kwiaty. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Szarowa z ul. Bocheńskiej i Szerokiej z Rodzin :Wójtowicz Robert, Kijowski Mirosław, Wójtowicz Alicja, Rusin Jerzy, Rusin Krzysztof, Rerutko Zbigniew, Płazińska Krystyna, Słodki Waldemar, Wójtowicz Krzysztof, Duszyk Sebastian, Rasiński Bartosz.

Wszystkim życzę dobrej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Nasi pielgrzymi wraz z Ks. Tomkiem „szczęśliwi i mocni wiarą” wrócili z Jasnej Góry i deklarują że za rok jak Bóg da… pójdą kolejny raz. Warto! SZCZĘŚĆ BOŻE.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz

AKTUALNOŚCI: