19.11. AD 2017

I Światowy Dzień Ubogich jaki dzisiaj przeżywamy pod hasłem : „ Nie miłujemy słowem, ale czynem…” decyzją Ojca Świętego Papieża Franciszka niech będzie dla każdego z nas dobrą okazją aby podziękować Panu Bogu za to co ma i pozwoli „szeroko otworzyć oczy i serce” aby dostrzec i pomóc tym którym jest trudno, smutno i biednie. Kwesta do puszek – Bóg Zapłać za każdą ofiarę, niech będzie darem naszych serc i aktem miłosierdzia. 50% zebranych ofiar przekażemy dla Caritasu, pozostałe 50% po konsultacji z Sołtysami zagospodarujemy w Parafii.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

* pn.: Świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

* wt.: Ofiarowanie N. M. Panny.

* śr.: Świętej Cecylii, dziewicy, patronki śpiewu kościelnego. 22 dzień m-ca, przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II – Patrona Rodzin modlimy się za nasze Rodziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy szczere życzenia z modlitwą.

2. INTENCJE MSZALNE – są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl ( odczytać).

3. To już nasza dobra tradycja – Święty Mikołaj czeka na pomocników aby obdarować nasze dzieci „sercem i prezentami”. Każdy z nas – dorosłych może stać się takim pomocnikiem. Słodycze, maskotki, przybory szkolne, gry planszowe, układanki, owoce, itp. można składać na naszej plebanii w ciągu całego tygodnia. Już dzisiaj mówimy szczere Bóg Zapłać wszystkim „ pomocnikom”.

4. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z ul. Piaskowej z Rodzin: Wójcik Bogusław, Wójcik Łukasz, Szewczyk Marian, Prochwicz Jerzy, Franczyk Paweł, Nogieć Grzegorz, Dobranowski Andrzej, Nogieć Andrzej, Rzepka Adam, Kamiński Krzysztof, Pagacz Andrzej.

Wam drodzy parafianie i naszym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz

AKTUALNOŚCI: