Rejony kolędowe - Dąbrowa
Rejony kolędowe - Szarów

Święto Chrztu Pańskiego
13. 01. AD 2019

Tworząc przy Ołtarzu Wspólnotę parafialną dziękujmy dzisiaj za dar naszego chrztu świętego który czyni nas dziećmi samego Boga. Podziękujmy za Rodziców którzy przekazali nam wiarę i naszych Rodziców chrzestnych. Kończymy dzisiaj okres Narodzenia Pańskiego.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

*czw.: Świętego Antoniego, opata.

*sb.: Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. INTENCJE MSZALNE- są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl (odczytać).

3. Z błogosławieństwem w czasie Wizyty Duszpasterskiej w tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian z Dąbrowy (odczytać). Całość harmonogramu Wizyty jest na stronie internetowej i w gablocie.

4. W przyszła niedzielę tj. 20.01.2019 w WDK w Szarowie o godz.17.00 nasz Opłatek Parafialny z wręczeniem Anioła Parafii AD 2018 i wspólne kolędowanie. W imieniu RS Szarowa, OSP w Szarowie i moim Proboszcza miejsca zapraszamy i zachęcamy Was drodzy parafianie do wspólnego świętowania. „Bądźmy razem w ten niezwykły , błogosławiony czas”.

5. Bóg Zapłać Jednostce OSP z Szarowa za sponsoring i oznakowania ( konieczne !) w naszej Świątyni zgodne z przepisami PP. Wiedziałem że na naszych Strażakach można polegać!

6. Dziękujemy przedszkolakom z Dąbrowy, Rodzicom, nauczycielom i dyrekcji za piękny koncert kolęd w minioną niedzielę. Kwesta wyniosła 2108 zł. którą przeznaczymy na doposażenie przedszkola.

7. Z wyprzedzeniem abyśmy mogli zaplanować : Rada Rodziców naszej szkoły organizuje Bal Karnawałowy w WDK : 16.02.2019. Zachęcamy i zapraszamy. Dochód całkowity zostanie przeznaczony na zakup sprzętu multimedialnego do hali sportowej oraz wsparcie drużyny szczypiornistek, reprezentacji naszej szkoły. Szczegóły na plakatach i u Organizatorów.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Uczniom udanych i bezpiecznych ferii. Wam drodzy Rodzice i nauczyciele dobrego odpoczynku. Zatroszczmy się o starszych i samotnych, zima ma swoje prawa ale możemy im zaradzić! Pamiętajmy o zwierzętach. I uwaga ! czad to cichy zabójca! I prosimy nie palmy śmieci i plastików! Tu chodzi o nasze zdrowie i życie. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz
Ksiądz wikariusz Tomasz Plewa

Rejony kolędowe

DĄBROWA

1. od godz.14.00, piątek, 11.01.2019, Ksiądz Proboszcz
ul. Wiśniowa, od p. Barbary i Andrzeja miernik do p. Małgorzaty i Wojciecha Kościółek.

2. od godz. 9.30, sobota, 12.01.2019, Ksiądz Proboszcz
ul. Brzeska, od p. Marii i Zdzisław Jagła (lewa strona) do KAPLICZKI
+ ul. Centralna (lewa i prawa strona)do p. Bogumiły i Jana Kościółek.
** od godz.09.30, Ks. Tomasz
ul. Flasińskiego +Żwirowa, od p. Lucyny i Andrzeja Kudas do p. Agaty i Tomasza Talaga

3. od godz.10.00, poniedziałek, 14.01.2019, Ks. Proboszcz
ul. Brzeska(lewa i prawa strona)od p. Ilony i Piotra Wójcik do p. Ewy i Pawła Kościółek.
ul. Podlas, od p. Marioli Dańda do p. Barbary i Kamila Trocki

4.od godz.10.00, wtorek, 15.01.2019, ks. Proboszcz
ul. Partyzantów od p. Marii I Wacława Buczek do p. Małgorzaty i Piotra Sowińskich
** od godz.10.00, ks. Tomasz
ul. Zachodnia i Słoneczna, od. P. Kazimiery i Jerzego Szafraniec do p. Józefy Goryczka

5. od godz. 10.00,środa,16.01.2019, Ksiądz Proboszcz
ul. Flasińskiego cd. od p. Urszuli i Macieja Gruszeckich do p. Joanny i Mariusza Wojas
** od godz.10.00, ks. Tomasz
ul. Podoły ( od Gruszek) od p. Janiny i Adama Marszałek do p. Stanisławy i Wiesław Sycz

6.od godz.10.00, czwartek, 17.01.2019, Ks. Proboszcz
ul. Partyzantów, od p. Izy i Jakuba Orłowskich do p. Zofii i Stanisława Urban
** od godz.10.00, Ks. Tomasz
ul. Partyzantów cd. od p. Anny i Janusza Włodek do p. Wioletty i Mirosław Mleko

SZARÓW

1. od godz. 14.00, środa, 02.01.2019, Ksiądz Proboszcz
ul. Kościelna, od p. Marii i Józefa Rabijasz do p. Agnieszki i Mariusza Wróbel.

2. od. godz.14.00, czwartek, 03.01.2019, Ksiądz Proboszcz
ul. Polna i Skotnicza, od p. Małgorzaty i Mariana Włodarczyków do p. Piotra Iwulskiego.
**od godz. 15.30, Ksiądz Tomasz
ul. Wołowa, od p. Moniki i Michaela Aigner do p. Danuty i Ryszarda Hyży.

3. od godz.9.30,sobota, 05.01.2019, Ksiądz Proboszcz
ul. Gęsiarnia+ Bocheńska +Szeroka, od p. Doroty i Stanisława Gądor do p. Alicji Wójtowicz
**od godz.9.30, Ks. Tomasz
ul. Podlas i Widokowa, od p. Ewy i Andrzej Włodek do p. Katarzyny i Tomasza Skubisz.

4. od godz.14.00, poniedziałek, 07.01.2019, Ksiądz Proboszcz
ul. Niepołomicka, od. P. Anny i Jerzego Jacak do p. Renaty i Janusza Dominiak.
**od godz.14.00, Ks. Tomasz
ul. Kolejowa +Krótka +Spokojna +Wojniłowicza +Podlas, od p. Jadwigi i Łukasza Motoła do p. Ewy i Zdzisława Dziedzic.

5. od godz.09.30, wtorek, 08..01.2019, Ksiądz Proboszcz
ul. Wiejska cd. +Polna, od. P. Magdaleny i Marka Warczykowskich do p. Doroty i Ryszarda Kubicz.
** od godz.09.30, Ks. Tomasz
ul. Zadębie +Wiejska +Świercza +Dom nauczyciela, od p. Urszuli i Grzegorza Zięba do p. Marii i Jana Kalickich.

6.od godz. 14.00, czwartek, 10. 01. 2019, Ks. Proboszcz
ul. Piaskowa od p. Zdzisławy i Mariana Szewczyków ( prawa strona do końca)
** od godz.15.30, Ks. Tomasz
ul. Piaskowa od p. Stefanii Krawczyk,(do góry, lewa strona).

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: