5 Niedziela Wielkanocna
19.05. AD 2019

Radosna niedziela I Komunii Świętej w naszej Parafii. Otoczmy 24 dzieci które pierwszy raz w pełni uczestniczą w Eucharystii naszą modlitwą i postawmy sobie pytanie jaka jest nasze Eucharystyczna pobożność.

1. W Liturgii wspominamy w tym tygodniu:

*pn.: Świętego Bernarda ze Sieny, prezbitera.

*wt.: Świętego Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

*śr.: Świętej Rity z Casia, zakonnicy.22 dzień m-ca, przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II modlimy się za nasze Rodziny.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. INTENCJE MSZALNE – są w gablocie i na naszej stronie internetowej www.parafiasd.pl(odczytać).

3. Dzieci ”komunijne” wraz z Rodzicami zapraszamy na Wielkie Dziękczynienie i Uwielbienie Pana Boga w „białym tygodniu” na godz.18.00. Dziękujemy za Dar Ołtarza- sygnaturkę i dzwonki, dziękujemy za piękne przygotowanie, sprzątanie i dekorację naszej Świątyni ale nade wszystko za Serce –czyste i piękne wszystkich dzieci oraz Rodziców. Księdzu Tomasza dziękuję za wielką gorliwość i perfekcyjne przygotowanie tych dzieci do tej Uroczystości. Bóg Zapłać panu Organiście i Kościelnemu za pomoc i wsparcie. Kwiaciarni „Maciejka” za piękne kompozycje kwiatowe.

4. W piątek na Majówkę i Mszę Świętą zapraszamy w sposób szczególny uczniów klas czwartych, ”dzieci rocznicowe”. Po Liturgii próba. W sobotę o godz. 11.00 rocznicowa Spowiedź Święta a Rodziców tych dzieci zapraszamy do przygotowania i sprzątania naszego Kościoła na godz. 8.00.

5. Odbiór techniczny naszego parkingu przebiegł pozytywnie. Jest wykonany zgodnie z projektem, prawem budowlanym, drogowym i unijnym. Oficjalnie został oddany do użytkowania. Tylko się cieszyć pamiętając o przepisach w ruch drogowym na całym terenie parkingu oraz technice parkowania w wyznaczonych miejscach.

Wszystkim życzę dobrej, radosnej niedzieli i całego tygodnia. A jeszcze dzisiaj Majówka o godz. 18.00 w Dąbrowie pod Figurą Chrystusa Odkupiciela. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie a dzieci Komunijne z Rodzicami, Chrzestnymi i swoimi gośćmi w sposób szczególny. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz
Ksiądz wikariusz Tomasz Plewa