I Niedziela Wielkiego Postu
18.02. AD 2018

Nawracajcie się… to słowa i nauka Pana Jezusa na święty czas Wielkiego Postu który rozpoczęliśmy. Drodzy parafianie i goście warto i trzeba wziąć te słowa do swego serca i nie zmarnować tego czasu łaski.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

* czwartek, 22 dzień miesiąca: Litania ku czci Świętego Jana Pawła II i modlitwa w intencji Rodzin.

2. INTENCJE MSZALNE – są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl(odczytać).

3. Trwając w wielkopostnym umartwieniu, abstynencji, trzeźwości i postanowieniach zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00. Dzieciom towarzyszy układanka z „małym bohaterem” Świętym Stanisławem Kostką. Dla dzieci „ komunijnych” do ważny etap w przygotowaniu do” pierwszego spotkania” z Panem Jezusem. To również święty czas dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W niedzielę – dzisiaj pierwszy raz - o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Składka w czasie GŻ na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Bóg Zapłać.

4.To przypomnienie i prośba - dla piękna Liturgii i porządku: procesja do Komunii Świętej – podchodzimy: pierwsi stojący z tyłu i siedzący w ławkach z tyłu, Ci z chóru, następnie sukcesywnie Ci którzy są najbliżej Ołtarza. I pamiętajmy – odchodzimy nawami bocznymi. Dziękujemy za zrozumienie.

5. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Dąbrowy z ul. Flasińskiego i ul. Żwirowej z Rodzin: Dutkowski Dariusz, Brożek Bogusław, Kościółek Dorota, Hudyga Jan, Mucha Grażyna, Sobczyk Maciej, Sobczyk Katarzyna, Pogorzelec Marian, Kubicz Jacek, Wójtowicz Tomasz , Pogorzelec Marcin, Klimas Stanisław, Foltyniewicz Tadeusz.

Wszystkim życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół. Odpoczywającym na feriach zdrowia, rozwagi i roztropności oraz szczęśliwych powrotów do domu. SZCZĘŚĆ BOŻĘ.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz

AKTUALNOŚCI: