Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V Niedziela Wielkiego Postu
18.03. AD 2018


Dziękując Panu Bogu za łaskę Rekolekcji i Spowiedzi Świętej dziękując za posługę Słowa Bożego i Sakramentów Ojca Waldemara życzmy sobie pokoju, dobra i wytrwajmy w naszych postanowieniach. Bóg zapłać wszystkim za świadectwo wiary, liczny i piękny udział, dziękuję za pomoc p. Sołtys i RS Szarowa, naszym niezawodnym Strażakom z 2 Jednostek OSP, Służbie Liturgicznej, panu Organiście i Kościelnemu, pani Oli i paniom wspomagającym” naszą plebańska kuchnię”. Bóg Zapłać za dar dzisiejszej tacy która w całości wspiera dzieła misyjne Ojców Redemptorystów.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

*pn.: Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca N. M. Panny.

*czw.: 22 dzień m-ca, przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II modlimy się za nasze Rodziny.

* w przyszłą „ Palmową Niedzielę” poświecenie palm na każdej Eucharystii. Uroczyste z procesją od Krzyża Misyjnego o godz. 11.00. Ogłaszamy konkurs na palmę najwyższą, artystyczną i z elementem barw Narodowych. W tym dniu Rada Rodziców naszej szkoły– to też piękna tradycja, przeprowadzi Kiermasz Wielkanocny przy naszej Świątyni z którego dochód przeznaczymy na doposażenie szkoły.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. Intencje Mszalne – są w gablocie i na stronie internetowej www.parafisd.pl (oczytać).

3. W piątek tj. 23.03.2018 o godz. 11.15 w Kościele spotkanie modlitewne Wspólnoty całej naszej szkoły oraz inscenizacji „Misterium Męki Pana Jezusa z triumfem Zmartwychwstania” w wykonaniu uczniów. Wszystkich zapraszamy bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy i kontemplacji.

4. Nasz zespół redagujący książkę z historii 35 lecia Parafii przystąpił do pracy. Mamy pomysł jak to napisać i ufamy że damy radę, każdy wie co ma robić. Potrzebna jest pomoc każdego i każdej z Was. W najbliższym czasie odwiedzimy tych parafian którzy pamiętają szczególnie trudne początki lat 70 i 80 aby z Nimi przeprowadzić wywiad. Chcemy aby” ta książka był żywa”. Bardzo prosimy o pomoc i otwartość serc i drzwi swoich domów. Prosimy też o pomysły i podpowiedzi oraz archiwalne zdjęcia i materiały.

5. Dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i ofiarę. Na sobotę na godz. 8.00 prosimy dobrych parafian z Dąbrowy z ul. Podlas z Rodzin: Dańda Mariola, Łach Andrzej, Rutkowski Edward, Cygal Rafał, Bułat Stanisław, Jastrzębska Agnieszka, Dradra Krzysztof, Bartoszek Piotr, Kluczewski Włodzimierz, Mińczak Marian, Mińczak Stanisław. Prosimy o mobilizację - to już porządki przedświąteczne.

A jeszcze dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30, w piątek Droga Krzyżowa o godz.17.00. Zapraszamy i zachęcamy bardzo serdecznie. Wszystkim życzymy dobrej, błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. SZCZĘŚĆ BOŻE.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA:


MIEJSCE
NA TWOJĄ
REKLAMĘMSZE ŚWIĘTE:


Śr. Sob. - 1700
Pn. Wt. Cz. Pt. - 700
I Piatek - 700 1800

Niedziela:
730
900 - Młodzież
1100 - Dzieci
1600


LINKI: