6 Niedziela Wielkanocna
21.05. AD 2017

Radością dzisiejszej niedzieli jest I Komunia Święta 41 dzieci naszej parafii. To dobra okazja abyśmy podziękowali Panu Bogu za dar Eucharystii.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
* pn.: Świętej Rity, zakonnicy.
* śr.: N.M. Panny Wspomożycielki Wiernych.
* pt.: Świętego Filipa Nereusza, prezbitera. Dzień Matki- wszystkim kochanym mamą składamy życzenia i zapraszamy na Majówkę i Eucharystię.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. INTENCJE MSZALNE – są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl (odczytać).

3. Bóg Zapłać wam drodzy parafianie za piękne świadectwo wiary w świętowaniu naszego Odpustu. Dziękuję Ks. Tomaszowi, SL, kochanej scholi, chórowi” Gaudium”, RP, wspólnocie Dąbrowy za posługę procesji, panu Organiście, p. Kościelnemu, pocztom sztandarowym, małym ministrantom i dziewczynkom sypiącym kwiaty. Bóg Zapłać p. Grzegorzowi Gruszeckiemu, naszej pani Oli i paniom pomagającym w kuchni za organizację i przygotowanie „odpustowego obiadu”, p. Joannie Fornal za pyszny tort w kształcie naszej Świątyni (?). Kwiaciarni „Maciejka” za piękne kwiaty. Dzisiaj dziękuje wszystkim i każdemu z osobna. Bóg Zapłać.

4. To wielkie wyróżnienie i łaska dla naszej Parafii. Decyzją Kapituły Sióstr Miłosierdzia z Łagiewnik zostały nam przydzielone RELIKWIE ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNU. We wtorek tj. 23.05.2017 o godz. 9.00 w czasie uroczystej Eucharystii w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego- stary Kościółek dokona się ten akt. Pielgrzymujemy z dziećmi komunijnymi i rodzicami( wyjazd o godz.7.50), delegacją RP oraz zachęcamy i zapraszamy wszystkich na miarę czasu i możliwości swoim środkiem transportu vel komunikacji miejskiej.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz..11.00 rocznica I Komunii Świętej uczniów kl. IV. Próba we wtorek tj. 23.05.2017 po Liturgii, Spowiedź Święta w sobotę o godz.11.00.

6. Dziękujemy Rodzicom dzieci „ komunijnych” za trud przygotowania, sprzątania i dekorację Kościoła na dzisiejszą uroczystość. Bóg Zapłać za dar Ołtarza – piękny kielich liturgiczny. Wszystkie dzieci zapraszamy wraz z Rodzicami do uwielbienia Pana Boga w „białym tygodniu” na Liturgii o godz.18.00. A w sobotę na godz.8.00 zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych do przygotowania i posprzątania naszej Świątyni.

Wszystkim życzę dobrej , błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. A jeszcze dzisiaj Majówka o godz.18.00 przy Kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na naszym parafialnym Cmentarzu . Zapraszamy w sposób szczególny dzieci komunijne z rodzicami, chrzestnymi i swoimi gośćmi. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz

AKTUALNOŚCI: