Parafia Św. Stanisława BM w Szarowie - Dąbrowie

12.08. AD 2018

Witam was drodzy parafianie, letnicy i goście na wspólnej modlitwie uwielbienia Pana Boga .

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

*pn.: Święto N.M. Panny Kalwaryjskiej.

*wt.: Świętego Maksymiliana Marii Kolbe, prezbitera i męczennika z Oświęcimia.

*śr.: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w porządkuj świątecznym. Uroczysta –„ Dożynkowa z poświeceniem wieńca i chleba” o godz. 11.oo na której zostaniemy obdarowani poświeconym chlebem z Piekarni „Janek” której dziękujemy za ten dar. Bóg Zapłać panu Adamowi Dziadur.

*pt.: Świętego Jacka, prezbitera.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. Intencje Mszalne są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl (odczytać).W poniedziałek tj.13.08.2018 o godz.18.00 Fatima : Msza Święta i Różaniec z procesja Maryjną. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich.

3. W dniach 18 i 19.08.2018 OSP w Dąbrowie wraz z Radą Sołecką organizuje „Święto Plonów”. Impreza plenerowa przy Domu Kultury w Dąbrowie z dobrą muzyką, bufetem oraz atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie wystawa tegorocznych plonów oraz „staroci”. Piękna inicjatywa i kultywowanie naszych tradycji oraz budowanie naszej lokalnej- parafialnej solidarności. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na doposażenie wozów bojowych OSP w Dąbrowie oraz renowację pomników : Jezusa Chrystusa Odkupiciela oraz Ofiar II Wojny Światowej które znajdują się na terenie Dąbrowy i potrzebują remontu. Piękny i szczytny cel ! W imieniu Organizatorów i moim Proboszcza miejsca zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i świętowania. Wart być razem! Szczegółowy program jest na plakatach i w Internecie.

4. Utrudzeni ale szczęśliwi nas pielgrzymi wrócili w nocy z Częstochowy. Bóg zapłać wszystkim za dar modlitwy w Ich intencji oraz wsparcie: wodę, kanapki, placki, owoce, słodycze które dostarczyliśmy w miniony piątek. Piękne świadectwo wiary i miłości bliźniego. Bóg Zapłać.

5. Nasi Klerycy z WS Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy organizują pomoc dzieciom wojny w Donbasie na Ukrainie aby mogły rozpocząć rok szkolny. Wyprawka szkolna: zeszyty, bloki, kredki, flamastry, długopisy, oprawki na książki, plecaki. Wszystko co jest potrzebne uczniowi do szkoły. Moi drodzy parafianie tam toczy się wojna, nie bądźmy obojętni i ma miarę sił i środków pomóżmy! Od 13.08 do 30.08.2018 można składać dary, będzie kosz, przez cały dzień w budynku Seminarium w Dąbrowie. Już dzisiaj mówię Bóg Zapłać za każdy dar. W gablocie jest plakat informacyjny.

6. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Szarowa z ul. Wiejskiej z Rodzin: Skoczek Piotr, Kozub Grzegorz, Kowalczyk Jacek, Kalisz Władysław, Sowa Weronika, Piątek Stanisław, Drwal Dominika, Piwowar Lucyna, Karcz Artur, Buczek Łukasz, Sądel Mieczysław, Sieńko Rafał, Lasoń Marek.

Wszystkim życzę dobrej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Księdzu Tomaszowi dobrego i udanego odpoczynku. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz .

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: