Uroczystość Najświętszej Trójcy
27. 05. AD 2018

Mamy za co dziękować Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Niedzielna Eucharystia jest najlepszą okazja aby czynić to szczerym sercem. W tym dziękczynieniu są nasze dzieci rocznicowe I Komunii Świętej.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

* czw.: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – BOŻE CIAŁO. Msze Święte o godz.7.00, 18.00 w naszym Kościele a o godz. 9.00 Uroczysta w posesji Sz. P. Doroty i Sebastiana Duszyk w Szarowie, ul. Szeroka, nr 370, następnie Procesja do 4 Ołtarzy ulicami : Szeroką, Skotniczą , Piaskową z zakończeniem i Błogosławieństwem przy naszym Kościele. Wszystko jest już wiadome: lokalizacja Celebry, Ołtarze, tematy, hasła, trasa oraz budowniczowie i odpowiedzialni. Prosimy o troskę i zrobienie porządków oraz dekorację przy swoich posesjach i na całej trasie Procesji . Drodzy parafianie na tej Procesji trzeba być : to nasze publiczne świadectwo wiary, honor i potwierdzenie że Polska i my Polacy mamy chrześcijańską tożsamość i korzenie. Wart o tym pamiętać gdy przeżywamy 1oo lecie odzyskania Niepodległości i z przerażeniem widzimy co dzieje się w Europie która zapomina o Panu Bogu. Zapraszamy wszystkich bez personalnego wyliczania! Radością Pana Jezusa i Kościoła będą małe dzieci w wózeczkach z rodzicami, dziewczynki do sypania kwiatków, mali ministranci, dzieci „komunijne” w strojach liturgicznych, nasza kochana Schola, cała SL, młodzież z GA. Wspólnotę Szarowa prosimy o posługę w czasie Procesji i całej Oktawy. Niezawodnych Strażaków z OSP Szarów i Dąbrowa prosimy o zabezpieczenie trasy. Wsparciem będzie Policja w bardzo „newralgicznym „ momencie Procesji tj. nasze przejście przez drogę krajową nr 75. Już dzisiaj wszystkich bardzo prosimy o podporządkowanie się poleceniom Straży i Policji które stanowić będą nasze bezpieczeństwo. Bóg Zapłać.

* pt.: I miesiąca czerwca. Okazja do Spowiedzi Świętej rano od godz.6.30 i po-południu od godz.17.00. Eucharystia z Litanią ku czci NSPJ o godz. 7.00 i wieczorna o godz. 18.00. Zapraszamy na Liturgię wszystkie kochane dzieci- DZIEŃ DZIECKA . W Oktawie Bożego Ciała Liturgia z Procesją wokół Kościoła o godz.18.00. Odwiedzimy naszych chorych – prosimy i Ich zgłoszenie.

Solenizantom , jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. INTENCJE MSZALNE – są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl ( odczytać). Uroczyste zakończenie Nabożeństw Majowych w czwartek o godz.18.00 w Kościele. Przypominamy że w miesiącach : czerwiec, lipiec, sierpień Msza Święta w niedziele i święta po- południu jest o godz. 18.oo. W tygodniu wracamy do stałego harmonogramu.

3. Dziękujemy Rodzicom dzieci „rocznicowych” za sprzątanie naszego Kościoła i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Dąbrowy z ul. Centralnej z Rodzin: Solarz Robert, Leńczowski Jan, Hudecki Tadeusz, Frytek Krzysztof, Fil Waldemar, Kruczek Grzegorz, Hybel Marcin, Kijowski Łukasz, Zięba Mariusz, Buczek Tadeusz, Kowal Andrzej , Jeleń Ryszard. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia. W środę tj. 30.05.2018 dzieci „komunijne” z Rodzicami i Ks. Tomaszem pielgrzymują na Bachledówke – pod Tatry. Wyjazd o godz. 7.00. Naszej młodzieży i ks. Tomaszowi życzymy mocy Ducha Świętego- w piątek rano wyjazd na Lednicę. A już w przyszłą niedzielę Schola i ministranci też z Ks. Tomaszem- Pielgrzymka do Medjugorie. Spotkanie organizacyjne uczestników –wtorek tj.29.05.2018 po Liturgii. Konieczna obecność oraz dokumenty tożsamości które trzeba przynieść. A jeszcze dzisiaj Majówka o godz. 18.00 pod Kapliczką na Podołach. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz

AKTUALNOŚCI: