14.10. AD 2018

Dziękując Panu Bogu za dar naszego Wielkiego Rodaka Świętego Jana Pawła II modlitwą, ofiarą, kwesta do puszek przy naszym Kościele, wspieramy polską ubogą młodzież która chce się uczy. Bóg Zapłać za dar każdej ofiary.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

*pn.: Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

*wt.: Świętej Jadwigi Śląskiej. Uroczystości 40 lecia wyboru Św. Jana Pawła II na Papieża w Sanktuarium w Krakowie ku Jego czci. Szczegółowy program jest w gablocie. Zapraszamy wszystkich w tym dniu do wspólnej modlitwy Uwielbienia Boga w naszym Kościele parafialnym i do pielgrzymowania do Sanktuarium. 19.10.2018 tj. piątek, na godz.8.00 nasza parafia ma szczególne zaproszenie do Sanktuarium aby w” modlitwie i radości” dziękować za naszego Świętego Papieża Jana Pawła II. Zapraszamy i zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.

*śr.: Świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

*czw.: Świętego Łukasza Ewangelisty.

*sb.: Świętego Jana Kantego, prezbitera, patrona Archidiecezji i miasta Krakowa.

Solenizantom, wśród nich nasz Prezes SL, Łukasz Leńczowski, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. INTENCJE MSZALNE- są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl(odczytać).

3. Zbawienną rzeczą i naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest pamięć i modlitwa za zmarłych. I to czynimy pięknie! Jestem z Was dumny drodzy parafianie! Jak co roku Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii w ciągu całego tygodnia vel Kancelarii . Prosimy o czytelne wypełnienie na przygotowanych blankietach które są na stoliku z prasą katolicką. Intencje Mszalne na AD 2019 można będzie rezerwować od 1 niedzieli Adwentu w naszej Kancelarii po wpisaniu intencji za Zmarłych w tym kończącym się roku. Bóg Zapłać za zrozumienie. I prośba abyśmy wykorzystali pogodę i przygotowali groby naszych Zmarłych na Uroczystość WŚ i Dzień Zaduszny. W odpowiednim momencie przygotujemy pusty kontener i pojemniki na szkło. Prosimy o segregację.

4.W dniach od 18 do 20.10.2019 w godz.7.30 do 9.00 przy naszej szkole Rada Rodziców organizuje zbiórkę makulatury. Uzyskane fundusze ze sprzedaży zostaną przekazane na doposażenie szkoły.

5. Bóg Zapłać wszystkim za dar dzisiejszej tacy którą w całości przeznaczamy na malowanie naszej Świątyni, za przelewy bankowe i czekamy na strategicznego sponsora? Dziękujemy za sprzątanie Kościoła i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z ul. Niepołomickiej z Rodzin: Marta Drzazga, Rajca Edward, Bożena Olech, Bednarczyk Artur, Tomasz Banyś, Stanisław Kuc, Marcin Gruszecki, Mirosław Kukiełka, Tomasz Śliwa, Tomasz Suwara, Halina Sokół, Artur Motoła.

Przed nami wyjątkowy tydzień w historii naszej Ojczyzny – 40 lecie wyboru Św. Jana Pawła II na Stolice Piotrową. Radujmy się i weselmy! i dziękujmy Bogu za naszego Wielkiego Polaka w niebie! Dobrej niedzieli wszystkim życzę i udanego tygodnia . Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz.

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: