15.10. AD 2017

Swoją wiarą, obecnością na Eucharystii w naszym Kościele, odpowiedzialnością i życiem w naszej „małej Ojczyźnie” Szarowa i Dąbrowy budujemy naszą Parafię. Dzisiaj w całej Polsce badanie socjologiczne : dominicantes i comunicantec - tz. regularnie praktykujących Katolików i przyjmujących Komunię Świętą. Drodzy parafianie z dumą i wdzięcznością jako Proboszcz mówię dobremu Bogu moje dziękuję za każdego z Was.

1.W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

* pn.: Świętej Jadwigi Śląskiej.

* wt.: Świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

*śr.: Świętego Łukasza, Ewangelisty.

* pt.: Świętego Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

* sb.: Błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa.

Solenizantom, wśród nich naszemu Prezesowi SL Łukaszowi Leńczowskiemu, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. INTENCJE MSZALNE – są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd. pl(odczytać).

3. Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych – drodzy parafianie to nasza powinność i obowiązek miłości w której powinna być wdzięczność. I ufam i wierzę że jest!!! Wypominki roczne i listopadowe można składać w zakrystii vel kancelarii. Przygotowane druki są na stoliku z prasą katolicką. Bardzo prosimy o czytelne wypełnienie . Przy tej okazji chcę Wam podziękować za waszą wiarę, modlitwę, pamięć i wielka troskę o groby waszych zmarłych. Bóg Zapłać za troskę o grób Śp. Ks. Kanonika Romana Sasuły. Bóg Zapłać za troskę o nasz parafialny Cmentarz. Dziękuję Firmie pogrzebowej „Azalia” za posługę i pracę. Przepraszam tych wszystkich którzy poczuli się urażeni gdy spotkała ich moja słuszna uwaga. To mój obowiązek stać na straży świętości tego miejsca. Proszę niech to będzie obowiązek każdego z Was.

4. W sobotę młodzież z GA wraz z Księdzem Tomkiem pielgrzymuje do Sanktuarium Świętego JPII. A w przyszła Misyjną niedzielę uroczystości Odpustowe ku czci naszego Wielkiego Świętego Rodaka. Program uroczystości na plakacie.

5. Dziękujemy p. Piotrowi Iwulskiemu za sponsoring dębowego drewna a stolarzowi p. Wojciechowi Polakiewiczowi za wykonanie Krzyża do Ołtarza głównego. Czytelny, widoczny znak naszego Zbawienia.

6. Kwesta którą w całości przekazaliśmy na fundusz „Dzieło Nowego Tysiącleci” w minioną papieską niedzielę wyniosła 2.337 zł.47gr. + 8 euro. Bóg Zapłać za dar każdej ofiary.

7. Dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z ul. Podlas z Rodzin : Bajdała Jerzy, Tota Zygmunt, Adamczuk Sławomir, Krupa Maria, Łyszkowicz Artur, Przybycień Andrzej, Sapecki Jacek, Danielewski Krzysztof, Dziedzic Zdzisław, Włodek Andrzej , Słonina Grzegorz. Błogosławionej, dobrej niedzieli i całego tygodnia wszystkim życzę. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy Różańcowej : w tygodniu o godz.17.00 a w niedziele o godz.16.00. Apelujemy i prosimy: pamiętajmy o odblaskach i oświetlonych rowerach którymi się poruszamy- szybko zapada ciemność. To prośba naszych Strażaków: sprawdźmy kominy, wentylacje w naszych domach, zamontujmy czujniki przeciw-czadowe i powtórzmy tą prośbę kolejny raz: nie palmy śmieci, plastików i „byle czego” w naszych domowych kotłach. To dla naszego życia i zdrowia. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz

AKTUALNOŚCI: