2 Niedziela Adwentu
05.12 AD 2020

W Adwentowym czuwaniu z Maryja Matką uwielbiajmy dzisiaj Pana Boga za dar naszej wiary i ogrom łaski która nas obdarza. W chwili świętej Adoracji modlimy się dzisiaj za nasze Rodziny.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

*pn.: Świętego Mikołaja, biskupa. Na Roraty zapraszamy dzieci… będzie Św. Mikołaj i prezenty.

*wt.: Świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

*śr.: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. Panny.

Solenizantom , jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. Intencje Mszalne są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl. (odczytać).

3. Poświęcone Opłatki można odebrać u naszego Pana Kościelnego. Są jeszcze świece Wigilijne Caritas i trwa akcja: Paczuszka dla Maluszka. Każdy z nas pomóc może! Zapraszamy i zachęcamy. Bóg Zapłać.

4. Bóg Zapłać naszej młodzieży z GA i ks. Pawłowi. To Ich pomysł i inicjatywa: gruntowny remont Sali „Effatha”. Moi przyjaciele z Krakowa: p. Marek Jasiński i Jacek Hegerle – sponsoring farb i materiałów budowlanych oraz 65 calowy telewizor z zestawem głośników, remont i ogram prac malarskich, sam p. Andrzej Firlit, p. Stanisław Talaga – instalacje elektryczne, p. Piotr Kraj –„ biały montaż”. Pani Danusi Węgrzyn z córką Barbarą za” wielkie” sprzątanie. Bóg Zaplać. I nasza młodzież, GA , SL i Schola mają piękną, odnowiona salę spotkań. Bóg Zapłać wszystkim za pomoc i wsparcie. Młodzież apeluje i prosi… jeśli ktoś ma na pozbyciu: ekspres do kawy, czajnik, kubeczki, talerzyki. Czekamy na sponsora.

5. W środę tj.08.12.2021 na Roraty w sposób szczególny zapraszamy Rodziców dzieci „komunijnych”. Po Liturgii spotkanie formacyjne i organizacyjne w Kościele a na plebanii spotkanie” trójek klasowych.

6. Trwajmy w Adwentowych postanowieniach, pamiętajmy o Rodzinnej modlitwie. Zapraszamy wszystkich na Roraty o godz.17.00. Spowiedź Święta codziennie, 30 min. przed Liturgią.

7. W przyszłą niedzielę uroczyste błogosławieństwo 12 nowych ministrantów w naszej Parafii. Dziękujemy i gratulujemy Rodzicom tych ministrantów oraz Ks. Pawłowi za formację i przygotowanie. A ministrantom życzymy gorliwości w pięknej służbie przy Ołtarzu Pana Jezusa.

8. Bóg Zapłać za sprzątanie naszego Kościoła i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Dąbrowy z ul. Centralnej z Rodzin: Leńczowski Jan, Leńczowski Łukasz, Hudecki Tadeusz, Frytek Krzysztof, Kruczek Grzegorz, Fil Waldemar, Hybel Marcin, Kijowski Łukasz, Kowal Andrzej, Jeleń Ryszard, Pyrka Paweł.

Błogosławionej niedzieli i całego tygodnia wszystkim życzymy. Pan Bóg niech nam błogosławi.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz.
Ksiądz Wikariusz Paweł Odziomek.

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: