24.10 AD 2020

Na uczcie u Pana Jezusa mocni Komunią Świętą i Bożym Słowem dziękujmy za wiarę, zdrowie i życie.

Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za dar naszego parafialnego Kościoła przeżywając rocznicę poświęcenia naszej Świątyni która miała miejsce 11.12.AD 2011. To piękny znak naszej wiary… to nasza duma.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

*śr.: Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia. Wdzięcznością i modlitwą ogarniamy naszego Solenizanta pana Kościelnego Tadeusza Kowalskiego dziękując za gorliwą i sumienną posługę.

2. Intencje Mszalne są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl (odczytać).

3. Wypominki roczne i listopadowe można składać w naszej Kancelarii vel zakrystii po każdej Liturgii. Przygotowane blankiety są na stoliku. Zachęcamy dla lektury prasy katolickiej – warto czytać!

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Eucharystia o godz. 7.30, 9.00 i uroczysta z procesją na Cmentarz i modlitwą za zmarłych o godz.14.00. Procesja będzie w formule stacjonarnej tzn. asysta i my Kapłani nie będziemy przemieszczać się, modlitwę poprowadzimy stojąc na wysokości Grobu Parafialnego,( wykorzystamy nasze dobre nagłośnienie).Moi drodzy, my to wszystko wiemy ale apeluję i proszę Was drodzy parafianie, stańcie przy grobach swoich zmarłych i bezwzględnie zastosujmy się do wszystkich wskazań i zaleceń służb sanitarnych i sanepidu. Troska o nasze i bliźnich zdrowie tego wymaga. Mocni wiarą zaufajmy Panu Bogu! Odpowiedzialnie zaplanujmy swoje wyjazdy na inne Cmentarze, można to rozłożyć w czasie. Podróżując, „za kierownicą „ zachowajmy rozwagę. Cały m-c listopad to szczególna modlitwa za zmarłych. Będąc w stanie łaski uświęcającej, uczestnicząc w Liturgii i nawiedzając Cmentarz możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. W poniedziałek 02.11.2020 tj. Dzień Zaduszny. Liturgia z modlitwą „wypominków” w naszym Kościele : o godz. 7.00 , 9.00 i uroczysta z procesją na Cmentarz o godz.16.00. Procesja z modlitwą Różańcową za naszych zmarłych w takiej samej formule jak w Uroczystość Wszystkich Świętych. Modlitewna pamięć o naszych zmarłych to nasza powinność i chrześcijański obowiązek. I kolejny raz dziękuję Wam drodzy parafianie za Wasze świadectwo wiary, nasz „żywy”, pełen modlitwy i zadbany parafialny Cmentarz. Dziękuję Firmie pogrzebowej „Azalia” za godziwość posługi i sumienne wypełnianie swoich obowiązków wynikających z umowy.

5. Bóg Zapłać za sprzątanie naszego Kościoła i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Dąbrowy- Podoły z Rodzin: Marszałek Adam, Marszałek Tomasz, Strupczewski Adam, Janik Marcin, Piwowarski Marcin, Nowak Piotr, Krupa Balladyna, Kłosińska Jolanta, Misiaczek Piotr. Dobrej, błogosławionej niedzieli i całego tygodnia wszystkim życzymy. Ostatni tydzień października z modlitwą Różańcową przed nami..zachęcamy i zapraszamy wszystkich codziennie o godz.17.00. Pan Bóg niech nam wszystkim błogosławi.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz.
Ksiądz Tomasz Plewa Wikariusz.

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: