02.08 AD 2020

W chwili Adoracji przez Maryję Matkę w tajemnicy Jasnej Góry modlimy się dzisiaj za Kościół, Ojczyznę w wielkich rocznicach które przeżywamy w miesiącu sierpniu oraz trzeźwość i abstynencję w naszych rodzinach i całym kraju. Dzisiaj swoje patronalne święto przeżywa „ parafia matka” w Brzeziu.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

*wt.: Świętego Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona Proboszczów.

*czw.: Świeteo Przemienienia Pańskiego.

*sb.: Świętego Dominika, prezbitera. Solenizantom, jubilatom i przezywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. Intencje Mszalne- są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl (odczytać).

3. W piątek I m-ca sierpnia : Okazja do Spowiedzi Św. rano od godz.6.30 i po-południu od godz. 17.00. Przypominamy o praktyce” 9 pierwszych piątków miesiąca”- to wielka łaska. Msza Święta z Litanią ku czci N. S. P. Jezusa o godz.7.00 i wieczorna o godz.18.00. Odwiedzimy w tym dniu naszych chorych- prosimy o Ich zgłoszenie w zakrystii vel kancelarii.

4. I wielka prośba do Dysponentów grobów które są usytuowane wzdłuż alei głównej na naszym Cmentarzu . W wielu miejscach trawa przerosła kamienie- trzeba to wyplewić. To nie tylko wzgląd estetyczny ale nade wszystko udrożnienie w przypadku opadu deszczu. I kolejny raz ponawiamy prośbę: na miarę możliwości zabierajmy „swoje” śmieci do przydomowych koszy. I szczere podziękowania za wsparcie konta naszej Parafii i dar dzisiejszej tacy. Bóg Zapłać.

5. Nasz pan Kościelny Tadeusz Kowalski od jutra przeżywa swój zasłużony urlop. Posługę podejmuje pan Adam Kościołek któremu już dzisiaj dziękujemy za zastępstwo. Bóg Zapłać. Udanego urlopu życzymy również Księdzu Tomaszowi.

6. Bóg Zapłać za sprzątanie naszej Świątyni i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Dąbrowy z ul. Brzeska z Rodzin: Kwapień Łukasz, Odrobina Grzegorz, Jagła Zdzisław, Sykta Jerzy, Zboch Wiesław, Bartoszek Edyta, Sowiński Marek, Szczudło Janusz, Szeleś Ryszard, Zachariasz Mariusz.

Dobrej, błogosławionej niedzieli i całego tygodnia wszystkim życzymy. Modlitwą wspieramy Was drodzy parafianie, nasi goście i letnicy. Pamiętamy o naszych rolnikach, żniwa trwają. I radujmy się, jeszcze cały miesiąc wakacji. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz.
Ksiądz Tomasz Plewa Wikariusz.

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: