2 Niedziela Wielkiego Postu
28.02 AD 2020

Mocni wiarą przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami którzy pracują w 99 krajach świata. Możemy Im pomóc wysyłając sms-a o treści „MISJE” na NUMER 72032.Szczegóły są na plakacie w naszej gablocie. Warto i trzeba pomóc!

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

*czwartek.: Świętego Kazimierza, patrona naszej Archidiecezji. Pierwszy czwartek miesiąca marca- od godz.8.30 z posługą sakramentalna odwiedzimy naszych chorych. Prosimy o Ich zgłoszenie w zakrystii.

*piątek : Spowiedź Święta rano od godz.6.30 i po-południu od godz. 15.30. Msza Święta z Litanią ku czci N.S.P. Jezusa o godz.7.00 i o godz.17 po Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Przypominamy i zachęcamy do praktyki ” 9 pierwszych piątków” nie tylko dzieci z klas IV” rocznicowe”, zachęcamy wszystkich. Uczniów kl. VII i VIII- kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na DK i Eucharystię o godz.17.00. Po Liturgii krótkie spotkanie formacyjne w Kościele.

*sobota : o godz.10.00 w Kościele spotkanie formacyjne Rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej. Ważne spotkanie z próbą śpiewu. Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. Intencje Mszalne, są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl (odczytać).

3. Trwając w Wielkopostnych postanowieniach zapraszamy w naszej parafialnej Wspólnocie na pięknie przez nas śpiewane i głęboko przeżywane Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30 i medytację Drogi Krzyżowej Pana Jezusa w piątek o godz. 17.00 i 19.00. Ta wieczorna DK to dla Was młodzi szansa i czas łaski… przyjdźcie!

4. Na miarę możliwości- to wielka prośba, sprzątając groby naszych Zmarłych zabierajmy śmieci(plastik i szkło, itp.) do swoich przydomowych koszy. To taki nasz „parafialny pakiet oszczędnościowy.” Bóg Zapłać za zrozumienie i respektowanie tej prośby. Dziękujemy za dar dzisiejszej tacy, przelewy bankowe i każde finansowa wsparcie konta naszej Parafii.

5. I my możemy pomóc – akcja Caritas: Baranki Wielkanocne (ofiara 8zł.) są do zabrania w Kaplicy M.B.N. Pomocy. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wsparcie biednych i potrzebujących dzieci i Seniorów w naszej Archidiecezji. Bóg Zapłać za wsparcie.

6. Dziękujemy za sprzątanie naszej Świątyni i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Szarowa z ul. Niepołomickiej z Rodzin: Artur Gniadek, Marcin Gruszecki, Jadwiga Kukieła, Tomasz Suwara, Halina Sokół, Adam Kupiec, Tadeusz Dudziński, Piotr Wójcik, Anna Pagacz, Krystyna Nowak, Sebastian Zawartka, Robert Świętek, Mariusz Dominiak.

Wszystkim życzymy dobrej, błogosławionej niedzieli i całego tygodnia w zdrowiu i wzajemnej życzliwości. Niech Bóg nam błogosławi. I Wielkopostne zadanie na ten tydzień: obdarujmy dobrym uczynkiem ojców, mężów i dziadków naszej Parafii.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz.
Ksiądz Wikariusz Tomasz Plewa.

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: