27.09 AD 2020

Mocą wiary dziękujmy za dar Eucharystii która jest źródłem naszego chrześcijańskiego życia.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: dzisiaj 932 rocznica przeniesienia Relikwii Św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel.

*pn.: Świętego Wacława, męczennika.

*wt.: Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

* śr.: Świętego Hieronima. Prezbitera i doktora Kościoła.

*czw.: Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

*pt.: Świętych Aniołów Stróżów. Modlimy się w tym dniu za wszystkie dzieci. Zapraszamy kochane maluchy na wspólna modlitwę i błogosławieństwo.

Solenizantom, jubilatom i przezywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą. 2. Intencje Mszalne- gablota vel strona internetowa www.parafiasd.pl (odczytać). W czwartek tj.01.10.2020 o godz.17.00 uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych ( w tygodniu o godz.17.00 w niedzielę o godz.16.00 – cały miesiąc październik).” Różaniec to najlepsza droga do nieba” jak uczył nas Św. Jan Paweł II Wielki. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Dzieciom towarzyszyć będzie „różańcowa „ układanka. Uczniów kl. III A i B przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej obdarujemy poświeconymi Różańcami. Kochane dzieci przyjdźcie i przychodźcie wraz z Rodzicami.

3. W piątek I m-ca października Spowiedź Święta – rano od godz.6.30, po- południu od godz.15.30.Msza Święta z Litanią ku czci N.S.P. Jezusa o godz.7.00 i wieczorna o godz. 17.00. Po Liturgii spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania – uczniów kl. VIII i VII A i B.

4. Do naszych Chorych z posługą udamy się (WAŻNE) w czwartek tj.01.10.2020 od godz.8.30. Zmiana podyktowana jest względem duszpasterskim i to będzie obowiązywało w całym bieżącym roku ( czwartek przed I piątkiem) Prosimy o zgłoszenia w naszej zakrystii.

5. W sobotę o godz. 10.00 w Sali Effatha spotkanie kandydatów do Służby Ołtarza – ministrantów nie tylko z klas czwartych. Zapraszamy wszystkich chłopców do tej zaszczytnej służby! Rodzice – prosimy o zachętę ,pomoc i wsparcie! Schola ma swoje spotkania w piątki o godz.16.00. Zapraszamy.

6. Warte i godne polecenia: na ekrany kin z dniem 25.09.2020 wszedł film pt.: „Wojtyła. Śledztwo’’. Zaskakujące i nieznane historie z życia Św. Jana Pawła II. Terminarz i szczegółowy harmonogram w naszej gablocie.

7. Bóg Zapłać za sprzątanie naszej Świątyni i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Dąbrowy z ul. Centralnej z Rodzin: Hybel Marcin, Kijowski Łukasz, Kowal Andrzej, Jeleń Ryszard, Pyrka Paweł, Żmuda Sebastian, Słowik Michał, Hytroś Jan , Włodarz Sebastian, Stanisz Jacek, Jankowicz Ireneusz, Babicz Barbara, Adamczyk Konrad, Babicz Karol, Golarz Kazimierz, Pyrz Stanisław.

Wszystkim nam niech błogosławi Bóg . Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz.
Ksiądz Tomasz Plewa Wikariusz.

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: