2 Niedziela Wielkanocna
02.05 AD 2020

Niedziela Odpustu parafialnego ku czci Świętego Stanisława BM naszego Patrona. Drodzy parafianie radujmy się i dziękujmy dobremu Bogu za moc błogosławieństwa i prośmy o dar mocnej wiary, miłość wzajemną, solidarność i prawość naszego życia.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

*pn.: Uroczystość N. M. P. Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Święte w porządku świątecznym z Majówką o godz.18.00 pod Kapliczka w Dąbrowie przy pomniku Chrystusa Odkupiciela.

*wt.: Świętego Floriana, męczennika, patrona Strażaków których zapraszamy na wspólną modlitwę z pocztami sztandarowymi na godz.18.00. Dziękujemy już dzisiaj za dar Waszej służby na chwałą Boga i pożytek ludzi. Na Was zawsze można liczyć! Bóg Zapłać.

*śr.: Świętego Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

*czw.: Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

*sb.: Uroczystość Świętego Stanisława, BM, głównego patrona Polski i naszej parafii. Uroczysta Msza Święta o godz.10.00 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, mamy za co dziękować Bogu i na miarę możliwości powstrzymajmy się w tym dniu od prac niekoniecznych.

Solenizantom, jubilatom i przeżywającym urodziny składamy życzenia modlitwą.

2. Intencje Mszalne są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl(odczytać). Nabożeństwa majowe z Eucharystią przez cały miesiąc maj o godz.18.00. Majówka przy Kapliczkach w niedzielę o godz.18.00. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

3. W czwartek od godz.8.30 z posługą odwiedzimy naszych chorych, prosimy o Ich zgłoszenie. W piątek I m-ca maja Spowiedź Święta rano od godz.6.30 i po południu od godz.16.30. Przypominamy i zachęcamy do praktyki 9 pierwszych piątków m-ca. Msza Święta o godz.7.00 z litanią ku czci NSPJ i 18.00 z nabożeństwem majowym. Po Liturgii spotkanie formacyjne kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania-uczniów kl. VIII naszej SP.

4. W pn, wt, śr, „dni Krzyżowe” modlimy się o dobre urodzaje, dobrą pogodę i za naszych rolników, za ludzi głodnych i kraje głodujące.

5. Dzisiejszy Odpust to dobra okazja aby dziękować Panu Bogu za wszelkie dobro którym nas obdarza i otacza. To dobra okazja aby Wam drodzy parafianie podziękować. BÓG ZAPŁAĆ za moc Waszej wiary, wspólną modlitwę i świadectwo chrześcijańskiego życia. Troskę duchową i materialną o nasz Kościół, cmentarz i plebanię. To trudny czas ale ufam że razem z Boża pomocą damy radę. Bez personalnego wyliczania dziękuję dzisiaj Wszystkim stanowiącym naszą Wspólnotę parafialną. Bóg Zapłać.

6. Dziękujemy za trud sprzątania naszej Świątyni i ofiarę. Kwiaciarni „Maciejka” za piękne kwiaty. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Szarowa z ul. Kościelnej z Rodzin: Iwulski Stanisław, Iwulski Szczepan, Szewczyk Czesław, Dudek Jan, Szewczyk Krzysztof, Jachimczak Ryszard, Sądel Rafał, Kowalski Krzysztof, Baluk Antoni, Prochwicz Sylwester, Buczek Jerzy, Wróbel Mariusz, Szewczyk Daniel. Wam drodzy parafianie i naszym gościom życzymy radosnej, pełnej błogosławieństwa niedzieli w naszym parafialnym świętowaniu. Odpustowa Majówka o godz.18.00 przy Kapliczce MB przy naszym Kościele. Zapraszamy wszystkich. Dobrego tygodnia życzymy. Modlitwą wspieramy WAS wszystkich, pozdrawiamy maturzystów- moc Ducha Świętego jest z Wami. Pomyślnych egzaminów. Dobry Bóg niech nam błogosławi.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz.
Ksiądz Wikariusz Tomasz Plewa.

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: