1 Niedziela Adwentu
20. 11. AD 2022
Mocą wiary rozpoczynamy święty czas Adwentu, czas modlitwy, naszych postanowień, poprawy życia w radosnym oczekiwaniu na naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

1. W Liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

*wt.: Świętego Andrzeja, apostoła.

*czw.: 1 m-ca grudnia. O 16.00-„Godzina Święta” z modlitwą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wspieramy modlitwą siostrę Zuzannę- Gaudie. Grupę Margaretka prosimy o posługę modlitwy i adorację. Spowiedź Święta dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i spotkanie formacyjne po Liturgii.

*pt.: Świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera. I piątek miesiąca. Spowiedź Święta rano od godz.6.30 i po- południu od godz.16.00. Msza Święta z Litanią ku czci N. S. P. Jezusa o 7.00 i wieczorna o 17.00.

*sb.: Św. Barbary. I sb. miesiąca. Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu S. N. M. Panny i zmianka tajemnic różańcowych o godz.7.00. Zapraszamy nasze Róże Różańcowe. Odwiedzimy naszych chorych od godz.9.00. Prosimy o Ich zgłoszenie. Solenizantom, jubilatom, przeżywającym urodziny składamy życzenia z modlitwą.

2. Intencje mszalne są w gablocie i na stronie internetowej www.parafiasd.pl.( odczytać).

3. Poświecone opłatki na nasz Wigilijny stół można odebrać w zakrystii. Godziwość składanych ofiar z tego tytułu stanowi nasza wdzięczność za ofiarną służbę naszego pana kościelnego Tadeusza. BZ.

4. Aktualna ( trwa)jest nasza akcja pomocy humanitarnej dla polskich dzieci i ich rodzin ze Lwowa. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Dary można składać w naszej SP w Szarowie.

5. Drodzy parafianie : Święty Mikołaj „czeka na pomocników i wsparcie”. Czekolady, batony i cukierki można składać na naszej plebanii.

6. Zapraszamy wszystkich na Roraty w tygodniu o godz.17.00 w niedzielę o godz.11.00. Dzieciom towarzyszy układanka ”Z narodzeniem Pana Jezusa było tak…”, wędrująca figurka Matki Bożej odwiedzi nasze domy. Dla dzieci „komunijnych „ to wyjątkowy Adwent- zapraszamy. Drodzy parafianie nie zmarnujmy tego czasu i dobrze , godziwie, po chrześcijańsku przeżyjmy ten Adwent.

7. Bóg Zapłać za sprzątanie naszego kościoła i ofiarę. Na sobotę prosimy dobrych parafian z Dąbrowy z ul. Flasińskiego z Rodzin: Górecka Małgorzata, Górecka Katarzyna, Hytroś Stanisław, Hytroś Ireneusz, Motak Krzysztof, Bułat Józef, Wrona Alan, Golarz Daniel, Koral Zenon, Marszalik Mariusz, Angulski Jerzy.

8. W sobotę tj.03.12.2022 Strażacy z jednostki OSP z kalendarzami na Nowy Rok AD2023 odwiedzą naszych parafian w Dąbrowie. Otwórzmy nasze „serca i drzwi”. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na doposażenie jednostki.

9. Świece Caritas na nasz Wigilijny stół można zabrać ( Kaplica MBNP)Dochód stanowi wsparcie dla dzieci chorych i ubogich. Ofiara: mała świeca 9zł., duża 15zł. Bóg Zapłać. W adwentowym czuwaniu jest z nami Matka Boża. Dobrej niedzieli i całego tygodnia wszystkim życzymy. Pan Bóg niech nam błogosławi.

Ksiądz Kanonik Adam Kozłowski Proboszcz.

AKTUALNOŚCI:

REKLAMA: